Ubiór sportowy dawniej i dziś – wystawa w Bibliotece AWF

16 maja 2014 roku odbyło się otwarcie wystawy, której organizatorem jest Biblioteka Główna AWF Warszawa im. Jędrzeja Śniadeckiego. Wystawa nosiła tytuł „Ubiór sportowy dawniej i dziś”. Mogliśmy podziwiać różne unikatowe eksponaty oraz bardzo interesujące fotografie strojów sportowych z lat 30.

awf3

Fot. M. Wornbard

Sporą część eksponatów zapewniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów. Podziwialiśmy stroje kolarskie z przełomu lat 50-tych do czasów współczesnych. Udostępniono również Wielką Księgę Członków WTC w której widniał wpis samego Bolesława Prusa i Henryka Sienkiewicza, Członków Honorowych Klubu.

awf6
Wystawie towarzyszyła prezentacja obejmująca historię Towarzystwa Cyklistów. Ze swojej strony dodam, że ze wszystkich eksponatów największe wrażenie zrobił na mnie bicykl, na którym jeździł Bolesław Prus.

awf4
W trakcie imprezy odbył się pokaz mody sportowej w której modelami byli studenci Akademii Wychowania Fizycznego. Stroje były zaprojektowane dla sportowców biorących udział w Olimpiadzie w Soczi.

awf2
Szczególną zasługę w organizacji wystawy miał absolwent AWF Warszawa – P. Czesław Kruk, wielokrotny sponsor Biblioteki Głównej, który na wystawę przeznaczył swą prywatną kolekcję golfowych gadżetów i pamiątek. Golfowe akcesoria i sprzęt pomogli zaprezentować również inni miłośnicy tego sportu.

awf5
Atmosfera spotkania była bardzo ciepła, wszyscy znakomicie się bawili a rangę wydarzenia podnosił udział i patronat JM Rektora AWF prof. nzw. dr hab. Andrzeja Mastalerza
Ponadto kawiarnia Pożegnanie z Afryką zasponsorowała filiżankę aromatycznej kawy. Odbyła się też promocja elitarnego czasopisma „Asystent Trenera”.
Organizatorzy zorganizowali również konkurs w którym nagrodą byłą Kronika Sportu. Do ciekawszych wydarzeń należy również wystąpienie Prezesa Aleph Polska – Macieja Dziubeckiego z prezentacją ALMY – nowoczesnego systemu bibliotecznego.

Więcej zdjęć z wystawy: na stronie AWF
Violu koleżanki z Oddziału Opracowania BG PW gratulują sukcesu i znakomitych pomysłów.
MW

5 comments on “Ubiór sportowy dawniej i dziś – wystawa w Bibliotece AWF
  1. Bardzo dziękuję za przemiły gest jakim jest opisanie wydarzenia na stronie bliskiej memu sercu biblioteki.
    Cieszę się, że uczestniczyłyście w Jędrzejkach. Jesteście niezawodne!
    Serdecznie pozdrawiam, Viola

  2. Wow, super wystawa. Tu już nie chodzi o samą modę ale fakt jak o wiele łatwiej mają sportowcy dzięki technologii.. ubraniom, które wentylują ciał i odprowadzają pot, nowoczesne rowery lekkie i opływowe, nawet kaski. Z drugiej strony sport stał się nieczysty jeśli chodzi o doping, a bez niego trudniej o wyniki, jak żyć? Chyba tylko amatorsko uprawiać sport – ale na to trzeba kasy. Pozdrawiam

Komentarze są wyłączone


  • RSS