Kolejki wąskotorowe w obiektywie

21 kwietnia odbył się w Bibliotece Głównej PW wernisaż wystawy „Wąskie linie znów. Kres kolei wąskotorowych PKP w 2001 roku w obiektywie humanisty”, poświęconej polskim kolejkom wąskotorowym.

fot2
Wystawa fotografii Piotra Wiesława Rudzkiego połączona była z prezentacją jego książki pt. Wąskie linie snów. Na wystawie znalazły się eksponaty z kolekcji dr Zbigniewa Tucholskiego i dokumenty ze zbiorów mgr inż. Marka Moczulskiego.

fot5

Dodatkową atrakcja był video-art autorstwa Anny Marii Boros, a także wystąpienie dr Tucholskiego, wprowadzające w historię polskich kolei wąskotorowych, ich rozwój i schyłek oraz wspomnieniowa opowieść Adama Gerstmanna, b. szefa Dyrekcji Kolei Dojazdowych, a później likwidatora linii wąskotorowych.

fot1

Więcej zdjęć z wystawy można obejrzeć: tutaj

0421-110419

Wernisaż cieszył się znacznym zainteresowaniem. Napisano o naszej wystawie w: Gazecie Stołecznej i Biuletynie PW oraz na stronie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Wystawę fotografii i plansze będzie można oglądać do 30 czerwca w Bibliotece Głównej (Gmach Główny, I p.)

 

MM

3 comments on “Kolejki wąskotorowe w obiektywie
  1. Dla mnie sentymentalne wspomnienie – w dzieciństwie często jeździłam z dziadkiem kolejką do Szczucina. Wąskotorówki miały swój urok. Pozdrawiam.

  2. Bardzo fajnie to wygląda, chętnie się wybiorę bo na pewno osoby opowiadające mówią bardzo ciekawie i z pasją.
    Pozdrawiam Ania!

Komentarze są wyłączone


  • RSS