W tym roku 14. Noc Muzeów – Politechnika Warszawska przygotowała z tej okazji wiele atrakcji

Źródło: www.pw.edu.pl

W nocy z 20 na 21 maja 2017 zaplanowana została już 14 edycja Nocy Muzeów. Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły ją powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji. Ten rok jest dla nas bardzo ważny, ponieważ Politechnika Warszawska dołącza po raz pierwszy do tej akcji.

Będzie możliwość zwiedzenia PW z przewodnikiem, obejrzenia specjalnych wystaw czy uczestniczenia w wykładach lub warsztatach. Zwiedzanie Politechniki Warszawskiej rozpocznie się o godzinie 17:30, natomiast zwiedzanie Muzeum Politechniki Warszawskiej o godzinie 17:00.
Udostępnione zostaną wystawy:

„Dzieje Politechniki Warszawskiej”
„Jan Czochralski – działalność na niwie nauki”
„Kolekcja suwaków logarytmicznych”
„Historia Fizyki na Politechnice Warszawskiej”
„Nauka w dawnych księgach”
Będziemy mieli też dodatkowo możliwość zapoznania z historią Politechniki Warszawskiej.

W Nocy Muzeów biorą udział cztery wydziały:

Wydział Chemiczny

Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” zaprasza na organizowane przez nich warsztaty, które rozpoczną się od godziny 17:00. O godzinie 22:00 natomiast przed Gmachem Technologii Chemicznej odbędzie się pokaz z efektami świetlnymi.

Wydział Architektury

Przygotował na tę noc kilka ścieżek zwiedzania. Noc Muzeów będzie doskonałą okazją nie tylko do poznania zawodu architekta i przygotowujących do niego studiów od kuchni, ale także do zwiedzenia tajemniczych zakamarków pamiętającego jeszcze czasy carskie gmachu przy ul. Koszykowej 55.

Wydział Geodezji i Kartografii

Przygotował cztery wykłady popularnonaukowe: „Współczesne techniki pomiarowe w geodezji”, „Jak człowiek przez wieki postrzegał miejsce Ziemi we Wszechświecie”, „Zapory wodne – katastrofy, które wstrząsają światem” oraz „Od pomiaru do mapy”.

Wydział Transportu

Zachęca do zwiedzenia z przewodnikiem wystawy pocztówek „Historia PW na pocztówce” oraz do uczestnictwa w wykładach, takich jak: „Historia szkolnictwa”, „Pojazdy szynowe XXI w.” czy też „Skrzydła czasu”.

Udział we wszystkich atrakcjach jest oczywiście darmowy. Z pełnym programem Nocy Muzeów na Politechnice Warszawskiej można zapoznać się na poniższych stronach:


http://warszawa.eska.pl/newsy/noc-muzeow-2016-w-warszawie-program-wydarzenia-atrakcje/105759

https://www.facebook.com/events/1398620703494439/

https://histmag.org/Noc-Muzeow-2017-Warszawa-program-lista-muzeow-15150

Źródło: pw.edu.pl

IMCh, AN


  • RSS