Noc Bibliotek 3 czerwca


http://nocbibliotek.org/

Już 3 czerwca w 1300 bibliotekach czeka na Was moc atrakcji. Podczas III wydania ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek tego wieczoru w całej Polsce biblioteki, które uczestniczą w wydarzeniu, czekają na czytelników z niebanalnym programem i superatrakcjami pod wspólnym hasłem „Czytanie porusza”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury, z których zasobów warto korzystać. Skierowana jest do osób w każdym wieku. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza. Organizatorzy liczą na to, że po poznaniu bibliotek podczas tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

W pierwszej edycji tego przedsięwzięcia wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłym roku już ponad 1000! Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

ZGŁOSZENIA BIBLIOTEK do akcji trwają do 3 czerwca tutaj: nocbibliotek.org/rejestracja (Wszystkie biblioteki rejestrujące się do akcji otrzymują loginy i hasła, które pozwalają do 3 czerwca aktualizować plan wydarzeń na mapie akcji).
Aktualna MAPA BIBLIOTEK biorących udział w akcji wraz z programem lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.org/#mapa


http://nocbibliotek.org/http://nocbibliotek.org/

IMCh, AN


  • RSS