Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”. Od zabawy do technologii

www.pw.edu.pl

Zapraszamy na Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”. Od zabawy do technologii. Odbędzie się on w dniach 9-10 czerwca 2017 roku na terenie Kampusu Centralnego PW. Piknik przygotowany został przez Biuro ds. Promocji i Informacji wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Partnerem głównym jest firma Ursus, natomiast patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Prezydent m. st. Warszawy.
Piknik Edukacyjny ma na celu przedstawienie zagadnień naukowych w przystępny, a zarazem interesujący i zabawny sposób. Pokazać, że nauka to nie tylko ślęczenie nad książkami i wkuwanie formułek matematycznych, ale także fascynująca zabawa dla osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy i doskonaleniem umiejętności.

„Od zabawy do technologii” – to hasło przyświeca organizatorom, którzy postanowili zainteresować dzieci i młodzież problemami natury technicznej. Przygotowali ciekawą ofertę edukacyjną: wykłady przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych, które poprowadzą wykładowcy PW. Ich słuchacze uzyskają informację m. in. na temat historii światła, właściwości laserów czy najnowszych technologii, które pomagają w leczeniu nowotworów. Młodzież będzie miała również okazję poznać bliżej Internet, narzędzie, bez którego nie wyobrażają sobie dziś życia.
Podczas drugiego dnia Pikniku na terenie BiS Politechniki Warszawskiej zbudowane zostanie miasteczko naukowe. Będą tam stoiska Kół Naukowych PW. Przewidziano szereg pokazów, które mają w przystępny i zabawny sposób przybliżyć istotę różnych tajemniczych zjawisk.

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przygotowało także warsztaty dla dzieci z programowania i tworzenia gier. Na parterze budynku CZIiTT ustawione zostaną drukarki 3D, co pozwoli zainteresowanym technologią druku 3D bezpośrednio obserwować pracę tych urządzeń.

UWAGA: na wykłady i warsztaty obowiązują zapisy!

Wszystkie informacje dostępne są pod adresem: www.pw.edu.pl/piknik
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Kontakt do organizatora:
Biuro ds. Promocji i Informacji: imprezy@pw.edu.pl, tel. 22 234 5733.

AN, IMCh


  • RSS