„Pasje małe i duże” cykl artykułów o pracownikach BG PW

Drodzy koleżanki i koledzy, pracując w BG PW rzadko kiedy mamy na tyle czasu lub śmiałości poznawać się nawzajem. Nie mówię tu o relacjach zawodowych, ale prywatnych. Wśród nas są osoby o zainteresowaniach i pasjach często odbiegających od tego, czym zajmujemy się na co dzień w pracy. Dlatego też chciałabym tym artykułem rozpocząć cykl „Pasje małe i duże”.

Pierwszą osobą „pozytywnie zakręconą”, którą chciałybyśmy przedstawić, jest Marcin Kalbarczyk.
Marcin Kalbarczyk na co dzień informatyk – prywatnie jego hobby to modelarstwo. Marcin należy do grupy pasjonatów historii i techniki. Od lat zajmuje się modelarstwem redukcyjnym.

Modelarstwo redukcyjne polega na tym, by możliwie dokładnie odwzorować wygląd danego obiektu z zachowaniem odpowiedniej skali. Różni się ono od innych form modelarstwa tym, że modele redukcyjne zwykle nie latają, nie pływają, nie jeżdżą. Innymi słowy są statyczne, ale dzięki temu można w nich pokazać wszystko, co jest w prawdziwym obiekcie, niejednokrotnie z ogromną dokładnością.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu, który ukaże się wkrótce, na razie jednak wraz z Marcinem chcielibyśmy zachęcić do udziału w Warszawskiej Fieście Modelarstwa. Jest to już V edycja WFM (pierwsza miała miejsce w 2012 roku), Marcin jest jednym z organizatorów tej imprezy.
Fiesta odbędzie się w dniach 10 – 11 czerwca 2017 roku.

Fot. T.Gumołowska – WFM 2015

 


https://modelfiesta.wordpress.com/

Rejestracja modeli 2017

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć zdjęcia gotowych już modeli Marcina podaję adres strony
https://modelfiesta.wordpress.com/category/fazzy_bez_humoru/

!!! PROSIMY O ZGŁASZANIE SWOICH PROPOZYCJI „OSÓB POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH” DO KOLEJNYCH ARTYKUŁÓW !!!

IMCh, AN


  • RSS