BIBLIOTEKI W POLSCE – najmniejsza biblioteka w Rejowcu

Najmniejsza biblioteka w Polsce.


http://wielkopolskie.ngo.pl

Mowa tu o bibliotece znajdującej się w budynku szkoły w Rejowcu pod Skokami (woj. wielkopolskie). W pokoiku, który pełni funkcję biblioteki znajdują się tylko trzy regały, dwa duże i jeden nieco mniejszy.
Pomysłodawcą są Jerzy Hamerski i Elżbieta Drygas, przy ich pomocy, w malutkim pomieszczeniu szkolnym rady rodziców poznańskiej Szkoły Łejery oraz szkoły w Rejowcu urządziły bibliotekę.

Na drzwiach do tej najmniejszej biblioteki znajduje się napis, który jest tytułem piosenki Marcina Przewoźniaka – „Nikt tak ładnie czasu nie kradnie”. Zostały one pomalowane przez jednego z łejerskich artystów i są podarunkiem od Rady Rodziców poznańskiej Szkoły Łejery dla szkoły w Rejowcu. Szkoła w Rejowcu prowadzona jest przez Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza w Jabłkowie natomiast opiekunką księgozbioru została nauczycielka pani Anita Czachowska.
Wszystko wskazuje na to, że to najmniejsza biblioteka świata. Liczy się nie wielkość, a zawartość” – podkreśla pan Hamerski.

Pan Hamerski z panią Elżbietą są również inicjatorami powstałego w starej stodole teatru wiejskiego. Teatr powstał na ich działce i korzystają z niego dzieci z Rejowca.


http://wielkopolskie.ngo.pl

 

Pomysłodawcą tego wpisu jest nasza koleżanka – Jola Z. Jolu dziękuję Ci za pomoc.
Redakcja bloga cieszy się, ponieważ widzimy coraz większe zainteresowanie blogiem ze strony pracowników, coraz więcej osób czyta naszego bloga, mamy także nadzieję, że będziecie nadal podsuwać nam ciekawe pomysły.


http://www.tvn24.pl/poznan,43/prawdopodobnie-najmniejsza-biblioteka-swiata,327554.html


http://wielkopolskie.ngo.pl/wiadomosc/878781.html

IMCh


  • RSS