NEWS BLOG PL

Ciekawy i zabawny pomysł przewodnika po Bibliotece Uniwersytetu Kopenhaskiego w postaci animowanego filmiku z użyciem klocków LEGO.

Biblioteka Uniwersytetu w Kopenhadze składa się z 6 bibliotek wydziałowych, 18 bibliotek oddziałowych  i wielu różnych serwisów i systemów użytkowych.  Christian Lauersen wraz z zespołem z Wydziałowej Biblioteki Nauk Społecznych nakręcił film „Witamy w bibliotece uniwersyteckiej w Kopenhadze”, który wykorzystuje klocki LEGO do zobrazowania różnych lokalizacji i usług bibliotecznych.

Oczywiście twórcy informacyjnego filmiku zdają sobie sprawę, że nie jest to najważniejsze narzędzie do komunikowania się z nowymi studentami. Tę rolę mają nieodmiennie pełnić  wykwalifikowani, pracowici i profesjonalni bibliotekarze, kontaktujący się bezpośrednio z użytkownikami, korzystający tez z różnego rodzaju mediów informacyjnych. Jednakże ten krótki film może zachęcić nowych studentów w sposób łatwy i przyjemny do poznania podstaw korzystania z biblioteki uniwersyteckiej i poruszania się po kampusie. Wszak wszyscy lubimy klocki LEGO.
Źródła:


https://ebookfriendly.com/explaining-the-library-with-lego-video/


https://christianlauersen.net/2015/09/08/the-university-library-brick-by-brick-a-lego-library-movie/

MM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS